شیشه بالکن از سازه ها محافظت می کند و نیازهای بازسازی را کاهش می دهد

شهرنشینی در دهه 1960 به طور چشمگیری به افزایش محبوبیت بالکن ها کمک کرده است. عمر مفید بالکنها حدود 50 سال است ، اما بالکنها لزوماً تا این مدت شرایط سخت آب و هوایی را تحمل نمی کنند.

عمر مفید تحت تأثیر متلاشی شدن سطح ، کیفیت ساختاری و روش ضد آب بالکن است. نصب شیشه بالکن و تنظیمات راهنمای آب از شدت تجزیه سطح می کاهد. بیش از 75 درصد از بالکن های فنلاند دارای سیستم شیشه ای هستند. بیش از 90 درصد بالکنهای ساختمانهای چند طبقه جدید در مرحله ساخت از سیستم های شیشه ای برخوردار هستند.

اثر محافظتی که توسط شیشه های بالکن ارائه می شود ، عمر مفید سازه های بالکن را 5 تا 10 سال افزایش می دهد.

اگر بالکن مجهز به شیشه باشد ، هنگامی که ساختار بالکن در حال بازسازی وسیع است ، این عمر مفید را 25 تا 30 سال دیگر افزایش می دهد. به جای بازسازی ، ممکن است بالکن ها با بالکن های جدید جایگزین شوند ، که باعث می شود اندازه آنها افزایش یابد و کل ساختمان را با ظاهری مدرن تر نشان دهد.

این اقدامات همچنین راحتی مسکن را افزایش داده و ارزش ملک را افزایش می دهد. بالکن جدید در صورت سرویس منظم تا 60-130 سال دوام می آورد.

شیشه بالکن در تبریز

شیشه بالکن در تبریز

نمای ساختمان چند طبقه پس از بازسازی بالکن

بالکن ساختمانهای قدیمی اغلب فقط به اندازه یک میز و دو صندلی بزرگ است. علاوه بر این ، نمای بالای نرده محکم تقریباً هیچ است و بنابراین ، از بالکن به سختی استفاده می شود ، یا فقط به عنوان یک محل ذخیره سازی استفاده می شود.

یک بالکن لعابدار جدید مکانی ایده آل و جادار را برای شما فراهم می کند تا در یک خانه نشسته و یا کل خانواده خود را برای صرف غذا دور میز جمع کنید. نکته دیگر این است که می توانید از بالکن خود بدون محدودیت از منظره لذت ببرید.

بالکن شیشه ای مانند یک اتاق اضافی به آپارتمان شما است. علاوه بر این ، اگر یک آپارتمان کامل با بالکن همراه باشد ، فروش آپارتمان آسان تر است. به دلیل ارزش افزوده بالکن ، ساختمانهای چند طبقه قدیمی دارای بالکن شده اند.

مزایای نصب و راه اندازی شیشه بالکن

لعاب از بالکن شما محافظت می کند ، حتی به بالکن های قدیمی نیز چهره می بخشد و فضای اضافی را در اختیار شما قرار می دهد که هم دنج است و هم مفید.

همچنین مکانی عالی برای مراقبت از یک باغ کوچک است. علاوه بر این ، مشخص شده است که لعاب باعث صرفه جویی در انرژی می شود ، زیرا دمای بالکن لعاب دار بسته به مکان و زمان روز معمولاً از 2 تا 15 درجه سانتی گراد گرم تر از هوای خارج است. این واقعیت که هوا در داخل بالکن گرمتر است ، از دست دادن حرارتی سازه های دیوار بیرونی را 15 تا 25 درصد کاهش می دهد و بنابراین ، صرفه جویی در مصرف انرژی از نظر اقتصادی مفید را توزیع می کند. طبق مطالعات انجام شده ، صرفه جویی در انرژی گرمایی که توسط شیشه بالکن ایجاد می شود ، معمولاً بین 2 تا 20 درصد در منطقه اروپایی متغیر است.

لعاب بالکن همچنین میزان صدای محیط را که در داخل خانه شنیده می شود کاهش می دهد. اندازه گیری های آزمایشگاهی نشان داده است که ظرفیت عایق صوتی شیشه بالکن بسته به محصول لعاب و محلول عایق مورد نظر از 12 تا 27 دسی بل متغیر است. با این حال ، ظرفیت عایق صوتی بالکن ها به دلایل ساختاری معمولاً بین 4 تا 16 دسی بل متغیر است.

صرفه جوی در انرژی

صرفه جوی در انرژی

بازسازی بالکن بتنی

عمر مفید سازه های بالکن بتنی قدیمی را می توان با تهیه بالکن با محلول های شیشه ای و نرده های شیشه ای ، محافظت از قاب های بتنی ، افزودن یک عنصر سقف جداگانه به بالکن و هدایت حذف آب از طریق اتصال خارجی به زمین افزایش داد.

به نصب سیستم شیشه ای بلافاصله پس از اتمام بازسازی بالکن ضروری است. هنگامی که لعاب از بالکن محافظت می کند ، ساختارهای آن کمتر در برابر رطوبت آسیب پذیر هستند. همچنین باعث می شود بالکن در شرایط خوب نگهداری شود.

لعاب ممکن است بالکنهای قدیمی را با 5 تا 10 سال عمر مفید بیشتر ارائه دهد.
شیشه بالکن نیاز به بازسازی بالکن را به نصف کاهش می دهد و هزینه های چرخه عمر ملک را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.