گلخانه شیشه‌ای

گلخانه چیست؟ گلخانه فضایی بسته یا نیمه بسته که برای نگه‌داری گیاهان و گل‌ها ساخته‌می شود. در فضای گلخانه از پوشش نور خورشید استفاده می شود و دارای کنترل دما و نور است.

گلخانه شیشه ای چیست؟ گلخانه شیشه ای ایجاد و ساخت یک محیط بسته از شیشه که دارای ویژگی های بارزی چون کنترل نور و رطوبت داخل آن محیط باز و یا نیمه باز است. عملکرد اصلی گلخانه نور خورشید پس از عبور از شیشه مقداری از انرژی خود را از دست می‌دهد و زمانی که به درون فضای شیشه‌ای راه پیدا می‌کند و نور بازتاب شده آن انرژی کافی برای عبور از شیشه را نخواهد داشت.

بالکن شیشه ای

چگونه بالکن را به گلخانه تبدیل کنیم ؟

بالکن ها بهترین مکان ها برای پرورش گل و گیاه می باشند در صورتی که از شیشه بالکن استفاده شود . شیشه بالکن ها ابداعات جدیدی می باشند که به عنوان پرده ای شیشه ای و محافظ برای بالکن عمل می کنند و به دلیل شیشه ای بودن مانع از نفوذ نور خورشید نمی شوند و در نتیجه می توان با نصب آن به بالکن های ساختمان ها به راحتی بالکن ساختمان را به گلخانه ای زیبا با نور گیری عالی و فضایی دلنشین تبدیل نمود .

استفاده از شیشه بالکن در بالکن ها موجب می شود تا محیطی امن در ساختمان برای انجام کارهای مورد علاقه وجود داشته باشد  و بالکن را در برابر ورود حشرات موذی و مزاحم ایزوله نمود و از اتلاف انرژی نیز در ساختمان جلو گیری کرد . بنابرین شیشه بالکن به عنوان یک مزیت عالی بر روی ساختمان به حساب می آید .

اثر گلخانه ای بالکن شیشه ای در بالکن

همان طور در بخش کاربری های بالکن شیشه ای گفته شد یکی از کاربرد های این محصول برای گلخانه ها است.

به طور کلی گلخانه فضایی برای کشت گیاهان محسوب می شود که توسط پوشش هایی شفاف احاطه شده است. پوشش گلخانه ها موجب به وجود آمدن اثر گلخانه ای و محبوس شدن انرژی خورشید می شود. یک گلخانه مناسب گیاهان را از سرمای طاقت فرسای زمستان و گرمای زیاد تابستان حفظ می کند.هر کدام از گیاهان برای رشد خود به شرایط ویژه ای از جمله شدت نور، دمای روزانه، دمای شبانه، رطوبت نسبی هوا و خاک  نیاز دارند که در گلخانه باید به این شرایط توجه گردد. جهت پرورش تجاری گیاهان با کیفیت بالا و درطول سال باید شرایط محیطی مطلوب به همراه کنترل عوامل خسارت زا نظیر باد، طوفان‌های ویرانگر، سرما و یخبندان و… در گلخانه را به شکل مطلوبی در نظر بگیریم. امروز نیاز روز افزون بازار به گل های زینتی و دارویی و تجاری اهمیت گلخانه را به صورت چشم گیری بالابرده است و با سرمایه گذاری مناسب در این زمینه می توان به درآمد خوبی رسید.