صرفه جویی در مصرف انرژی با استفاده از شیشه بالکن

شیشه بالکن ارزان نیز یک نوع عایق حرارتی برای واحد شما به حساب می آید. این وسیله به شما کمک می کند تا جلوی تلف شدن انرژی را به مقدار زیادی بگیرید. شیشه بالکن یک عایق ارزان قیمت به حساب می آید که علاوه بر اینکه می تواند جلوی اتلاف انرژی را بگیرد، یک مانع صوتی در برابر آلودگی صوتی نیز می باشد.

شیشه بالکن

پنجره‌ها مقصر اتلاف انرژی

با توجه به مطالعات صورت گرفته یکی از بخش‌های تعیین کننده در منازل که مقصر اصلی اتلاف انرژی خواهد بود در و پنجره‌ها و درزهای آنهاست. در واقع تنها جنس شیشه نیست که حجم بالایی از انتقال حرارتی را سبب می‌شود بلکه بی نظمی در نصب و مشکلات قاب و پانل و تجهیزات جانبی نیز سبب شده مقدار قابل توجهی از انرژی تلف شود. بر اساس مطالعات انجام شده 15 تا 30 درصد اتلاف انرژی از پنجرهاست. تصور کنید خانه شما بالکنی بزرگ با پنجره‌های وسیع داشته باشد. آنگاه اتلاف انرژی شما حتی تا 50 درصد از شیشه نیز دور از انتظار نخواهد بود. با وجود منابع گسترده سوخت در ایران متاسفانه بحث صرفه جویی انرژی توسط مردم آنچنان که باید جدی گرفته نمی‌شود. تا اینکه قیمت گاز و برق مصرفی در سال‌های اخیر افزایش پیدا کرد و مشتریان پر مصرف را ملزم به پرداخت پول بیشتر با توجه به مصرف به صورت پلکانی شده‌اند. دستورالعمل ملی ساخت و ساز در مبحث 19 سازندگان خانه‌ها را ملزم کرده است که از بیشترین عایق ممکن برای مصالح ساختمان و در و پنجره‌ها استفاده کنند.

شیشه بالکن

ایزوله کردن بالکن خانه با استفاده از سیستم شیشه بالکن

تکنولوژی بالکن شیشه ای (شیشه بالکن) و استفاده از آن علاوه بر زیبا کردن فضای بالکن از داخل و بیرون ساختمان ، موجب ایزوله شدن فضلی بالکن و تبدیل آن به به یک محیط قابل استفاده به معنای واقعی می شود. استفاده از این سیستم موجب بهینه سازی مصرف انرژی با جلوگیری از اتلاف سرما و گرما می شود. همچنین موجب جلوگیری از نفوذ سرو صدای شهر ، آلودگی هوا ، باد و باران ، ورود حشرات ، حیوانات موذی و پرندگان به داخل ساختمان می گردد.