شیشه بالکن یا شیشه تراس غالبا برای استفاده به عنوان محافظ بالکن و تراس به کار می رود که طراحی و اجرای مناسب آن می تواند  زیبایی خاصی به ساختمان ببخشد و بر جلوه های بصری ساختمان بیفزاید. استفاده از شیشه سکوریت در این ابزار باعث ایمنی بالای آن می شود. بالکن شیشه ای از پرکاربردترین محصولاتی می باشد که اخیرا در صنعت ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

شیشه بالکن که به آن بالکن شیشه ای نیز گفته می شود به عنوان محافظ و پوششی برای بالکن و تراس آپارتمان ها و برج های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد. عنوان پوشش نباید در اینجا شبهه ایجاد کند، چرا که شیشه بالکن ها به هیچ عنوان جلوی دید را نمی گیرند. شیشه بالکن با وجود اینکه دید شما از بالکن یا تراس به محیط بیرونی را حفظ می کند، اما به عنوان پوششی برای موارد مضر و آزار دهنده بیرونی عمل می کند.

شیشه بالکن

مزیت های انواع شیشه بالکن

شیشه بالکن ها در هر نوعی که باشند مزیت های یکسانی دارند که در اینجا آن ها را توضیح می دهیم. شیشه بالکن موجب جلوگیری از ورود آلودگی به داخل خانه، ورود سر و صدا و آلودگی صوتی از محیط بیرونی به محیط داخلی، ورود و نفوذ هوای گرم یا سرد به داخل، ورود حشرات و ورود پرندگان به داخل بالکن می شود. همچنین از طرفی دیگر شیشه بالکن ها از هدر رفتن انرژی داخلی خانه جلوگیری می کنند و عایقی برای انرژی و حرارت به حساب می آیند.

شیشه بالکن ها در تمامی انواع خود باعث می شوند که از فضای کلی آپارتمان استفاده بهینه تری به عمل بیاید. شیشه بالکن ها وسعت خانه را بهبود می بخشند. همچنین از دیگر مزیت های شیشه بالکن ها این است که کاربردهای بالکن یا تراس خانه را بیشتر می کنند. با نصب انواع شیشه بالکن شما می توانید از بالکن یا تراس آپارتمان خود به عناوین مختلفی استفاده کنید.

با استفاده از شیشه بالکن برای بالکن یا تراس خود می توانید در فصول مختلف از تابستان گرفته تا زمستان در هوای سرد و گرم از بالکن خود استفاده کنید و به همین دلیل است که شیشه بالکن استفاده شما از فضای خانه تان را بهینه می کند.

شیشه بالکن ها در انواع مختلفی تولید می شوند و تنوع بالایی دارند. انواع شیشه بالکن را تا آنجا که می توانیم در زیر معرفی می کنیم و برای هر کدام توضیحات مختصری ارائه می دهیم.

شیشه بالکن

انواع شیشه بالکن

  • ·        شیشه بالکن بدون قاب
  • ·        شیشه بالکن ریلی
  • ·        نرده شیشه ای بالکن
  • ·        شیشه بالکن تاشو